تبلیغات
مشاوره صنعتی|سرمایه گذاری|اکسید روی|سولفات روی - هفت سطح سرمایه گذاران
تأمین مواد شیمیایی و صنعتی ، مشاوره سرمایه گذاری 09127150989
هفت سطح سرمایه گذاران
پنجشنبه 9 خرداد 1392 ساعت ساعت 17 و 07 دقیقه و 18 ثانیه | نوشته ‌شده به دست الف منفرد | ( نظرات )

سطح صفر:

_ این افراد هیچ چیز برای سرمایه گذاری ندارند.

_ آنها یا هر پولی را که به دست می آورند خرج می کنند یا اینکه بیش از میزان درآمد خود خرج می نمایند.

_ بسیاری از افراد فقیر در این سطح قرار دارند...

سطح (1): قرض گیرندگان

_ این افراد مسایل مالی خود را با پول قرض گرفتن حل می کنند(پرداختن بدهی ها با قرض گرفتن از دیگران و...)

_ اغلب با پولی که قرض می گیرند سرمایه گذاری می کنند.

_ ممکن است کمی دارایی هم داشته باشند، ولی حقیقت این است که میزان بدهی آنها بسیار زیاد است.

_ اغلب نسبت به پول و عادت های هزینه کردن خود آگاهی ندارند.

_ آنها بر این باورند که ارزش املاک و مستغلات پیوسته رو به افزایش است.

_ سخنانی مانند: ((اقساط ماهیانه اندک))، همیشه توجه آنها را به خود جلب می کند!

_ خرید کردن، فعالیت دوست داشتنی آنهاست و اغلب چیزهایی را می خرند که معمولا به دردشان نمی خورد.

_ آنها فکر می کنند که وام های بلندمدت کار هوشمندانه ای است و خود را گول می زنند که اگر سخت تر کار کنند، سرانجام روزی صورت حساب های شان را پرداخت خواهند کرد.

_ همه درآمدی را که به دست می آورند، خرج می کنند(اگر پولی داشته باشند خرج کرده و اگر نداشته باشند قرض می گیرند).

_ تنها مصرف کننده هستند(مغازه دارها و فروشندگان عاشق آنها هستند!).

_ آنها فکر می کنند که "پول" بیشتر مسایل شان را حل می کند، ولی هرقدر هم که پول دربیاورند، تنها بیشتر در قرض فرو می روند.

_ این سطح از سرمایه گذاران اغلب ثروتمند به نظر می رسند(خانه و اتومبیل گرانقیمت و...)، ولی همه آنها را با فرو رفتن در قرض به دست آورده اند.

_ آنها ممکن است پول زیادی به دست آورند، ولی تنها به اندازه یک بدبیاری حرفه ای با ورشکستگی مالی فاصله دارند!

سطح(2): پس اندازکنندگان

_ این افراد همیشه مقدار کمی از پول خود را کنار می گذارند و این پول را در جاهایی با ریسک پایین و بهره اندک(بازار پول، حساب پس انداز یا سپرده بانکی و...) پس انداز می کنند(به دلیل نیاز عمیق به امنیت که ریشه در ترس دارد).

_ آنها اغلب پس انداز می کنند تا خرج کنند، نه این که سرمایه گذاری نمایند!

_ همیشه می خواهند نقدی پرداخت کنند، زیرا از اعتبار و قرض وحشت دارند. درعوض فکر می کنند جای پول شان در بانک امن است!

_ حتی زمانی که می بینند در شرایط اقتصادی بد، "پس انداز" با توجه به نرخ تورم و مالیات بازده منفی دارد، باز هم نمی خواهند ریسک زیادی را تحمل کنند.

_ آنها می توانند به جای پس انداز کردن، زمان شان را صرف یادگیری شیوه سرمایه گذاری نمایند، ولی اغلب این کار را نمی کنند.

سطح(3): سرمایه گذاران باهوش

_ این افراد به ضرورت سرمایه گذاری واقف هستند.

_ به طور عام افراد باهوشی هستند که از تحصیلات خوبی برخوردارند و طبقه میانمایه(متوسط) جامعه را تشکیل می دهند، ولی زمانی که نوبت به سرمایه گذاری می رسد، در این زمینه اطلاعات خوبی ندارند یا فاقد شم سرمایه گذاری هستند.

_ ممکن است از مدارج دانشگاهی پیشرفته و بالا برخوردار باشند(پزشک، استاد دانشگاه و...)، ولی تعداد کمی از آنها دارای اطلاعات مالی یا آموزش رسمی در دنیای برد و باخت سرمایه گذاری هستند.

_ این سطح از سرمایه گذاران از 3 طبقه عمده تشکیل می شوند:

1)افرادی که کاری به پول ندارند(پول نقش کمرنگی در برنامه ریزی دوران بازنشستگی آنها ایفا می کند یا این که آن را به دست یک برنامه ریز مالی می سپارند)، آینده مالی را از ذهن خارج می کنند و هر روز سخت تر کار می کنند و به خود می گویند: دست کم یک حقوق بازنشستگی دارم!

2)افراد بدبین: به همه دلایلی که سرمایه گذاری ها را با شکست رو به رو می سازد واقفند، ولی در کمال شگفتی همین افراد در بازار بسیار ساده لوحانه عمل می کنند، اغلب باهوش و با اقتدار به نظر می رسند، ولی در ورای چهره های اندیشمند آنها ترس نهفته است، اغلب با تاخیر وارد نوسان های عمده بازار می شوند چون منتظر تایید عمومی هستند، در اوج گرانی بازار می خرند و در کف ارزانی می فروشند!، اطرافیان خود را با ترس شدید خود تحت تاثیر قرار می دهند، به ندرت اتفاق می افتد که مطالب مفیدی در مورد موفقیت مالی برای گفتن داشته باشند، به راحتی می توانند کشف کنند که همه چیز اشتباه است و با همین شیوه ناآگاهی یا کم جراتی خویش را پنهان می کنند و...

3)قماربازان: به اندازه کافی دقت به خرج نمی دهند، پیرو هیچ قانون یا ضابطه تجاری نیستند، بیشتر زمان ها می بازند، همیشه در جست و جوی روش های تازه و هیجان انگیز سرمایه گذاری هستند و به جای سخت کوشی بلندمدت و مطالعه و درک مفاهیم درصدد یافتن راه های کوتاه یا میانبر هستند، به یکباره وارد بازی می شوند بدون این که بدانند چه کسانی در بازی شرکت دارند و چه کسانی قوانین بازی را تعیین می کنند، در حقیقت زمانی که سخن از سرمایه گذاری پول به میان بیایید دچار تنبلی می شوند! و...

سطح(4): سرمایه گذاران بلندمدت

_ این افراد نیاز به سرمایه گذاری را به خوبی درک می کنند.

_ آنها در تصمیم های سرمایه گذاری خود بسیار فعالانه عمل می کنند و برنامه بلندمدت مشخصی دارند که به رسیدن آنها به اهداف مالی خود کمک می کند.

_ آنها پیش از هر سرمایه گذاری در واقع تلاش می کنند در آن زمینه دانش به دست آورند.

_ از مزایای سرمایه گذاری دوره ای بهره می برند و هرگاه ممکن باشد به روشی سرمایه گذاری می کنند که از مالیات معاف شوند.

_ از همه مهم تر اینکه سفارش برنامه ریزان مالی شایسته را نیز به کار می برند.

_ این سطح از سرمایه گذاران افرادی بردبار هستند و از زمان به خوبی استفاده می کنند.

سطح(5): سرمایه گذاران خبره

_ این افراد می توانند از عهده روش های سرمایه گذاری جسورانه تر یا با ریسک بالاتر برآیند.

_ آنها از عادت های خرج کردن مناسب، ثروت بزرگ مالی و همچنین زیرکی در سرمایه گذاری برخوردارند.

_ بیشتر بر روی یک زمینه متمرکزند و متنوع عمل نمی کنند.

_ سابقه های خوبی در سودآوری های دائمی دارند و آنقدر باخت داشته اند که این دانایی را داشته باشند. این نوع دانایی تنها در سایه اشتباه ها و درس گرفتن از آنها به دست می آید.

_ آنها اغلب سرمایه گذاری های عمده انجام می دهند و در معامله های سودآور سرمایه گذاری می کنند.

_ آنها یک درآمد پایدار از محل شغل، کسب و کار، بازنشستگی یا سرمایه گذاری های مطمئن و محافظه کارانه خود دارند.

_ تراز مالی خود را در کنترل دارند، به این معنا که درآمدشان خیلی بیشتر از مخارج شان است.

_ آنها دانش خوبی در زمینه سرمایه گذاری دارند و فعالانه در جست و جوی اطلاعات تازه هستند، با دقت عمل می کنند ولی بدبینی ندارند و همیشه دارای ذهنیتی باز هستند.

_ این افراد کمتر از 20% کل سرمایه خود را در معامله های پرخطر ریسک می کنند. در صورتی که این 20% را از دست بدهند آسیبی نمی بینند، به این زیان به عنوان یک درس می نگرند، از آن می آموزند و دوباره وارد بازی می شوند تا بیشتر بیاموزند.

_ آنها می دانند که شکست، بخشی از فرآیند موفقیت است. به همین دلیل اگرچه از زیان متنفرند، ولی از آن نمی ترسند.

_ اغلب با مبالغ اندک شروع می کنند و پول کمی جمع می کنند. به این ترتیب می توانند سرمایه گذاری را بیاموزند(فرقی نمی کند که در بخش سهام باشد یا کسب و کار، املاک و مستغلات و...)

_ این سرمایه گذاران می دانند که موقعیت های زمانی یا بازارهای نامطلوب اقتصادی، بهترین موقعیت آنها برای موفقیت هستند. درست همان زمان که همه از بازار خارج می شوند، آنها وارد بازار می شوند و معمولا می دانند که چه زمان خارج شوند.

_ آنها ضوابط و قوانین سرمایه گذاری مشخصی برای خود دارند، دارای برنامه و اهداف معین هستند، هر روز مطالعه می کنند، در سمینارهای گوناگون سرمایه گذاری شرکت می کنند و...

_ آنها فعالانه بر سرمایه گذاری های خود مدیریت می کنند: پول را می شناسند و می دانند چگونه آن را به خدمت خود بگیرند، توجه اصلی شان معطوف به این است که چگونه دارایی های شان را افزایش دهند تا بتوانند سرمایه گذاری کنند، نه این که پول بیشتری برای خرج کردن داشته باشند(آنچه را به دست می آورند دوباره سرمایه گذاری می کنند تا بر دارایی خود بیفزایند).

_ آنها می دانند که ایجاد پایه سرمایه گذاری نیرومند که محصول پولی زیاد یا سود کلان با کمترین مالیات داشته باشد، مسیری است که در درازمدت آنها را به ثروتی کلان می رساند.

_ اغلب دانسته های خود را به فرزندان خود انتقال می دهند و ثروت خانوادگی را به نسل های بعد می سپارند.

_ آنها به طور شخصی چیزی ندارند، زیرا به خاطر فرار از مالیات و همچنین نگهداری از ثروت خود چیزی به نام خود به جای نمی گذارند، ولی همه امور شرکت های خود را زیر کنترل خود دارند(درواقع موجودیت قانونی دارایی های خود را کنترل می کنند).

_ آنها دارای هیات مدیره خصوصی(غیر رسمی) هستند که در مدیریت دارایی هایشان به آنها کمک می کنند(گروهی شامل بانکدار، حسابدار، وکیل، کارگزار و...).

_ آنها پول کمی را صرف مشاوره حرفه ای مالی می کنند و به این ترتیب نه تنها بر ثروت خود می افزایند، بلکه ثروت خود را در برابر خانواده، دوستان، دعواهای دادگاهی و دولت حفظ می کنند.

سطح(6): سرمایه دارها

_ این افراد اغلب یک کارآفرین و همین طور سرمایه گذار عالی هستند، زیرا می توانند ایجاد کننده یک کسب و کار و درعین حال فرصت سرمایه گذاری باشند.

_ هدف آنها این است که با سامان بخشیدن نیرومندانه به پول دیگر مردم، استعدادها و زمان آنها، پول بیشتری ایجاد کنند. به همین دلیل است که برای پول سازی نیازی به پول خود ندارند.

_ این سرمایه دارها هستند که وجوه لازم برای ایجاد مشاغل، کسب و کارها و کالاهایی که رونق دهنده یک کشور است را تامین می کنند.

_ سرمایه دارهای واقعی سرمایه گذاری هایی را ایجاد می کنند که دیگر مردم آنها را می خرند.

_ آنها اغلب دیگر مردم را پولدار می کنند، شغل ایجاد می کنند و امور را به جریان می اندازند.

_ در دوران رونق اقتصادی واقعا خوب عمل می کنند و در دوران بد اقتصادی حتی پولدارتر هم می شوند(می دانند که بحران اقتصادی به معنای فرصت های تازه است).

_ آنها بیشتر زمان ها در مراحل اولیه و سال ها پیش از آنکه رسانه های جمعی متوجه شوند با پروژه، فرآورده، شرکت یا کشوری اقدام به همکاری می کنند.

_ آنها انتظار سودهای 100% تا بی نهایت را دارند، زیرا شیوه مدیریت بر ریسک را می دانند و اینکه چگونه بدون پول، پول سازی کنند. آنها از عهده این کار برمی آیند زیرا می دانند که پول نه تنها یک ابزار بلکه ایده ای است که در ذهن شان خلق می شود.

_ آنها هم مانند دیگران ترس به دل دارند، ولی از این ترس استفاده می کنند و آن را به هیجان و سپس دانش و ثروت تازه تبدیل می کنند.

_ آنها "بازی پول" را بیش از هر بازی دیگری دوست دارند. این همان بازی است که به آن زندگی می بخشد؛ خواه در این بازی برنده باشند یا بازنده.

_ آنها اغلب نسبت به خانواده، دوستان، جامعه، امور آموزشی، خیریه ها و... سخاوتمندانه عمل می کنند.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
karlyndelozier.blogas.lt سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 14 و 06 دقیقه و 43 ثانیه
I have read so many articles or reviews concerning the blogger
lovers but this paragraph is truly a fastidious article, keep it up.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 ساعت 18 و 55 دقیقه و 29 ثانیه
Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have created some nice practices and we are
looking to trade methods with others, be sure to shoot
me an email if interested.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
نویسندگان
نظر سنجی
بهترین گزینه برای افزایش ارزش پس انداز چیست؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :